Плетена ткаенина

Ние сме искусни Taiwan Плетена ткаенина производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
Ние сме стручни во производство

Плетена ткаенина

. Ние ќе ви обезбедиме сигурен ниво на квалитетни услуги и производи кои постојано ќе ги исполнуваат или надминуваат барањата на нашите клиенти.
  • Плетена ткаенина - 6-3
Плетена ткаенина
модел - 6-3
ОК ткаенина,UBL ткаенина,Четка за ликра,Велкро ткаенина
  1. Ширина на ткаенината:54~56 инчи.
  2. Тип на ткаенина:Плетена ткаенина.
  3. Тежина на ткаенината:280 грама/двор,360 грама/двор,400 грама/двор.
  4. Боја на ткаенина:Прилагодена боја.
  5. Состав:Најлон+Спандекс/Само најлон/Само полиестер.
  6. Потекло:Тајван&Јапонија
  7. Карактеристично:Плетените ткаенини обично поседуваат висока еластичност поради нивната структура на јамка.Разликата помеѓу двата процеси на плетење е формирањето на петелките.Јамките на процесот на плетење со искривување се формираат во редови во насока на производство преку колективно поместени игли.
  8. Апликација:Спортска облека,Сите видови на производи за заштита,Ламинирачка подлога од неопренови,Ангажирани со лента за кука…итн
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
6-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Плетена ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Плетена ткаенина
6-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings