Обложен полиестер

Ние сме извозници од Taiwan одлуки Обложен полиестер. Со својот огромен трговски знаење и индустриски искуство, компанијата прерасна во скокови и границите во оваа индустрија. Посветени на нашите мотото "Квалитет, квантитет и навремена испорака", ние сме во моментов во можност да го прошириме нашето крилја на сите делови во светот, во трговијата на мало, угостителство и корпоративниот сектор. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Гарантира сите

Обложен полиестер

согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
 • Обложен полиестер - 6-7
Обложен полиестер
модел - 6-7
СТП кожа+Полиестер
 1. Ширина на ткаенината:54 инчи.
 2. Тип на ткаенина:Облога полиестер.
 3. Боја на ткаенина:Прилагодени бои,120 јарди/боја.
 4. Состав:СТП кожа+Полиестер
 5. Потекло:Тајван
 6. Апликација:Торби,Спортски појас,Навлака за стол,Декоративен,капак на подлогата,облека…итн
 7. Карактеристично:
  Отпорност на абразија&даш;Над 2000 циклуси(H18 песочно тркало)
  Отпорност на хидролиза 9 години
  Отпорност на гребење
  Flex тест над 200000 пати
  Нема растворувач&Емисијата на VOC во производството
  Нема испуштање отпадна вода
  Хидростатички:10000 mm H2O
  Одлично атмосферско влијание на надворешните елементи
  Целосна усогласеност со RSL
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
6-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Chuan Kui Enterprises Co., Ltd.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Обложен полиестер по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Обложен полиестер
6-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings